ATLAS CRAFT TEAM na 50. Jizerské 50

Jizerská 50 se opět vydařila. Počasí přálo závodníkům, na neděli se trochu ochladilo a stopy lehce vymrzly. Hodně se lišily podmínky v dolních partiích závodu a na vrcholcích Jizerek, kde byl sušší sníh a dost záleželo na výběru správných lyží. Všichni borci z týmu ATLAS CRAFT se odhodlali pro soupaž, přestože Jizerská 50 není profilově nejlehčím závodem. Nejlepší týmový výsledek vybojoval Jirka Ročárek, který dojel do cíle na 21. pozici jako druhý z Čechů. Skvěle zabojovali i Pavel Ondrášek s Radkem Šretrem, kteří obsadili 26., respektivě 27. místo. Petr Novák se chystá na Vasův běh a Jizerskou 50 jel z plné přípravy. Ke všemu se mu nepodařilo vybrat správné lyže, stejně jako Danovi Mákovi. Petr skončil na 33. místě a Dan na 35. Přesto to jsou krásné výsledky a ukázalo se, že náš tým patří mezi elitu. V ženské kategorii za nás bojovala Polka Emilia Romanowicz, která dojela na 17. místě a Anička Beranová na 26. místě.

Kromě hlavního závodu se naši kluci ukázali ve firemních štafetách, kde vybojovali 1. místo. Navíc Jirka Ročárek nemohl vynechat svou tradici a odstartoval v sobotu ještě na krátké 25 km klasické trati, kde vyhrál po osmé v řadě.