Vytrvalostní sporty

CYKLISTIKA:

Na cyklistických závodech, které vetšinou trvají 2 až 5 hodin je důležité se zaměřit na několik aspektů (hydratace, živiny a suplementace), abyste  mohli dosahovat svého maximálního výkonu po celou dobu trvání závodu.

Jako předzávodní jídlo doporučujeme 1 porci (75 g) těstovin SPORTPASTA 4 - 2 hodiny před výkonem (podle délky a intenzity výkonu). Po předzávodním jídle ve fázi rozjždění/ aktivace organismu je vhodné dodat tělu specifické živiny.
PRE GARA ENDURANCE je produkt vyvinutý speciálně pro vytrvalostní aktivity, jako jsou například maratony.
Pokud budete chtít využít veškerou svou energii a dostat ze sebe Vaše maximum vypijte 30 minut před závodem 1 EXTRASHOT.

Velmi důležitá je hydratace: měli byste pravidelně pít malé doušky vody nebo PERFORMANCE SETE každých 10-15 minut, když je venkovní teplota vyšší, je nutné pít častěji. Při ztrátě pouhých 5 % tekutin může výkon klesnout až o 30 %!
Jako obecné pravidlo platí, že byste měli vypít alespoň jednu láhev tekutin za hodinu.

Při extrémně dlouhých závodech (delších než 5 hodin), je vhodná strategie užívat doplňky s malým množstvím BCAA během druhé hodiny výkonu, neboť tyto živiny přispívají k oddálení vyčerpání zásob glykogenu a nástupu únavy. V tomto případě doporučujeme dva sáčky PRE GARA ENDURANCE do 500 - 600 ml vody.

Příjem energie musí být plánován velmi opatrně. V první fázi dlouhých závodů si zvolte dobře stravitelnou tuhou nebo polotuhou stravu (například tyčinky ENERGY nebo ovocné želé SPORT FRUIT) a konzumujte ji každých 45 - 60 minut během prvních poloviny.
Ve druhé polovině závodu byste měli tělu dodávat každých 45 - 60 minut energetické liquidy, které jsou rychleji stravitelné a vstřebatelné, například ENERGIA RAPIDA PROFESSONAL (s kofeinem) nebo MALTOSHOT ENDURANCE (bez kofeinu).

Pokud Vás čekají obzvláště náročné segmenty ve finální fázi závodu, můžete si vzít také jednu ampuli ENERGIA RAPIDA+ s dostatečným množstvím vody.

Neměli byste podceňovat ani regeneraci, která je základem úspěchu: do 30 minut po závodě je důležité konzumovat účinný regenerační nápoj, jako je např. RECUPERO EXTREME. Po tréninku je vhodné RECUPERO.

 


 

BĚH:

 

 

Chcete mít opravdu jistotu, že jste si vybrali správně? Nyní můžete také nakupovat předchystané balíčky dle druhu sportů a délky výkonu. Součástí balíčků je také kartička / informace, který produkt kdy použít.

Pokud máte dotaz týkající se dalších specifických doplňků nebo chcete poradit s výživovou strategií,  kontaktujte nás!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení